آیا فضای باز تجارتی، مشمول کسری پارکینگ می گردد؟

یکی از دوستان از طریق واتساپ این سوال را مطرح نمود که آیا فضای تجارتی که به صورت مسقف نیست، بلکه به صورت فضای باز تجارتی است، مشمول کسری پارکینگ می گردد یا خیر؟

در پاسخ به این دوست گرامی، باید عرض کرد که این وضعیت در هر شهری می تواند متفاوت باشد. زیرا همانگونه که مستحضرید، در هر شهری ضوابط شهرداری متفاوت است، زیرا شورای اسلامی در هر شهری مستقل از شهر دیگر است و ممکن به گونه ای متفاوت تصمیم بگیرند و ضوابط را تعیین کنند. بنابراین در حالت کلی برای این سوال نمی توان نسخه پیچید.

اما از آنجاییکه با ضوابط شهرداری مشهد آشنایی قابل قبولی داریم، به اطلاع می رسانیم که در شهرداری مشهد، پارکینگی برای فضای باز تجارتی در نظر نمی گیرند و بنابراین آیتمی به نام کسری پارکینگ برای فضای باز تجارتی نیز وجود ندارد.

البته در دستورالعمل های داخلی شهرداری مشهد، این نکته نیز ذکر شده است که چنانچه از فضای باز تجاری برای کسب و کار استفاده می شود، در خصوص اقدام نهایی مناطق از معاونت شهرسازی شهرداری استعلام نمایند (۲۱۴۸۰۹/۹۳/۷۹ – ۱۹/۱۲/۹۳).

ضمنا در حالت کلی و برای فضای مسقف تجارتی، پارکینگ مورد نیاز بر اساس فرمول یک دوم بدست می آید. یعنی معادل نصف فضای تجارتی، پارکینگ تجارتی می بایستی تامین گردد.

لطفا شما نیز تجربه خود در این خصوص و رویه ای که شهرداری شهرتان در این زمینه اتخاذ نموده است را در بخش دیدگاه ها در همین صفحه اعلام نمایید.

با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر متخصصان را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد.

سيد مجتبي فرشچي

کاندیدای شورای شهر مشهد هستم، با کد انتخاباتی 2566- دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت شهری و همچنین کارشناسی ارشد رشته آمار اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی تهران و 9 سال سابقه کار در اداره درآمد شهرداری مشهد. برای مشاهده صفحه معرفی و برنامه ها و دیدگاه ها، از منو شورای شهر، سید مجتبی فرشچی را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

سلام مشهدی عزیز

ما در این وب سایت نشان دادیم که به صورت تخصصی به مساله مدیریت شهری نگاه داریم و خدمات و اطلاعات خود را نیز از طریق اینترنت در اختیار تمامی آحاد جامعه قرار داده ایم.

 

از شما دعوت می کنیم از ما را به عنوان کاندیداهای شورای شهر مشهد حمایت کنید:

 

سید مجتبی فرشچی؛ کد انتخاباتی 2566؛ واتساپ: 09155136129

 

مجید شکیبامنش: کد انتخاباتی 2167؛ واتساپ: 09150707678

 

در واتساپ (شماره های فوق) با ما ارتباط برقرار نمایید.

ارتباط در واتساپ
1
سوالی دارید؟ در واتساپ طرح نمایید
سلام. برای ارتباط آسان در واتساپ با شماره 09150707678 ارتباط بگیرید، یا بر روی آیکن واتساپ در زیر کلیک کنید: