انواع تعهدنامه در شهرداری

درزمان مراجعه مالکین به شهرداری، برای انجام امور مختلف جهت تسریع در امور مراجعین از صلح نامه استفاده می شود.

لازم به ذکر است این موضوع براساس شرایط فعلی در شهرداری مشهد نوشته شده است ولی در بسیاری از شهرها نیز این موضوع جاری است. در صورت برخورد با تجارب دیگر در سایر شهرها،لطفا با درج نظر خود در بخش نظرات، این تجربه را با سایرین به اشتراک بگذارید

۱- تعهدنامه تخریب شش‌ماهه

مالکینی که تاکنون نسبت به اخذ گواهی اقدام نکرده‌اند و یا دارای بنا قدیمی باشند و متقاضـی درخواسـت پروانـه داشته باشد می‌توانند بدون تسویه‌حساب و اخذ مفاصاحساب و صرفاً با ارائه تعهدنامه مذکور اقدام بـه اخـذ پروانـه نماینـد.این تعهدنامـه قبـل از صدور پروانه اخذ خواهد شد .    

۲- تعهدنامه در مسیر

چنانچه درزمان صدور گواهی پایان کار مشخص شود که ملکی در مسیر طرح‌های آتی شهرداری قرارگرفته است مالک با ارائه این تعهدنامه اقدام به اخذ جوابیه از شهرداری می‌نماید.این تعهدنامه قبل از صدور عدم خلاف و مفاصا حساب اخذ خواهد شد.

۳- تعهدنامه استحکام بنا

در مورد ساختمان‌هایی که پیش از تاریخ ۷۴/۱۲/۲۲ (تاریخ تصویب قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان) احداث‌شده و پایان کار ندارند، شهرداری با رعایت مفاد تبصره ۸ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری و بدون درخواست گواهی استحکام بنـا بـا دریافـت تعهد از متقاضی مبنی بر قبول همه مسئولیت‌ها، نسبت به صدور پایان کار ساختمانی یا مفاصا حساب اقدام و به مبادی ذی‌ربط پاسخگویی می‌نماید.

۴- تعهدنامه خاک و نخاله

این تعهدنامه مالک را ملزم به رعایت عدم اشغال معبر؛ نظافت معابر و حمل خاک نخاله به محل‌های مجاز تعیین‌شده می‌نماید.این تعهدنامه قبل از صدور پروانه اخذ خواهد شد.

۵- تعهدنامه فضای سبز

این تعهدنامه توسط مالک و کارشناس فضای سبز تهیه و مالک ملزم به حفظ و حراست از درختان مقابل ملـک خود می‌باشد. این تعهدنامه قبل از صدور پروانه اخذ خواهد شد  .

۶- تعهدنامه ماده‌ واحده

 این تعهدنامه در شهرداری مشهد و در خصوص املاک مسکونی واقع در طرح‌های دولتی و شهرداری‌ها به استنــاد مصـــوبه شـورای اسـلامی شهر مشهد مورخه ۱۳۶۷/۰۸/۲۹ درزمان پروانه وپایانکارازمالکین اخذ می‌گردد .

با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر افراد را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

شکیبامنش

متخصص سرمایه گذاری طرح های شهری معاونت اقتصادی شهرداری مشهد - نویسنده مطالب و درس آموخته های تخصصی در حوزه شهرسازی و سرمایه گذاری - کارشناس ارشد شهرسازی - پایه2 طراحی و نظارت شهرسازی نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی - دارای سوابق مشاوره،کارشناسی و مدیریتی در حوزه شهرسازی ، شهرداری و سرمایه گذاری- عضو اصلی انجمن مدیریت پروژه ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

سلام شهروند عزیز

هر گونه سوالی در خصوص مشاوره امور شهرداری مشهد دارید را به صورت خلاصه در بخش دیدگاه صفحه مربوطه درج نمایید، به آن پاسخ خواهیم داد و شما از طریق ایمیل تان از پاسخ ما به سوال مطلع خواهید شد.

بر روی آدرس پیج اینستاگرام ما در صفحات کلیک نمایید و دنبال نمایید تا در جریان رویدادهای جدید ما قرار گیرید.

مشاوران شهرداری اطمینان شرق

ارتباط در واتساپ
1
سوالی دارید؟ در واتساپ طرح نمایید
سلام. برای ارتباط آسان در واتساپ با شماره 09150707678 ارتباط بگیرید، یا بر روی آیکن واتساپ در زیر کلیک کنید: