اهمیت ارتباط با اعضای شورای شهر در فضای مجازی

در همین چند سال اخیر و خصوصا بعد از شکل گیری اتفاقی ناگوار و جهانی به نام ویروس کرونا، شاهد تغییر پر سرعت شیوه ارتباطات در جامعه ایرانیان شدیم.

دیگر همانند گذاشته نمی توان قرار ملاقات حضوری با اعضای شورای شهرمان بگذاریم و یا اینکه به محل دفتر کارشان در ساختمان شورای شهر مراجعه کنیم. زیرا تا مهار کامل ویروس کرونا، این کار پر خطر است.

از طرف دیگر آیا در این ترافیک پر حجم خودروها در کلان شهرها و با این وقت کم، آیا منطقی و صحیح است که برای صحبت با نماینده خودمان خودرو خود را سوار شویم و خلاصه حدود دو ساعت وقت صرف کنیم؟ و اصولا آیا یک نماینده در یک شهر بزرگ، روزانه چقدر می تواند وقت بگذارد و با چند نفر می تواند حضوری صحبت و تبادل نظر داشته باشد؟

یکی از تغییرات مهم در شیوه ارتباطات در کشور عزیزمان استفاده گسترده از پیام رسان ها است. واتساپ و یا پیام رسان های داخلی مثل سروش، به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. در این پیام رسان ها امکان ارسال متن، عکس و صدا به راحتی وجود دارد و این واقعا عالی است.

حال اگر نمایندگان ما در شورای اسلامی شهر بیایند و شماره پیام رسان خود را در اختیار مردم قرار دهند، مردم به راحتی می توانند به آنان پیام دهند و نماینده نیز می تواند به راحتی به آنان پاسخ دهد. و این اتفاق بسیار مبارک است. و نماینده ای که این امکان را برای مردمان شهر خویش فراهم می کند بسیار موفق تر بوده و بسیار بیشتر از سایر نمایندگان از نظرات و عقاید مردم مطلع است و به خوبی می تواند تجزیه و تحلیل نموده و وفق نظر و خواست مردم موضع گیری نماید.

بنابراین از اعضای محترم شورای شهر می خواهم که شماره خود در پیام رسان های اجتماعی (که قابلیت تعامل و صحبت دو طرفه را داراست) را در اختیار مردم قرار دهند و روزانه بخشی از وقت خویش را برای پاسخگویی به نظرات و سوالات مردم اختصاص دهند. و از مردم نیز می خواهم نماینده ای را برگزینند که ارتباط در فضای مجازی را می داند، به آن اعتقاد دارد و به آن عمل می کند.

با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر افراد را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سيد مجتبي فرشچي

دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت شهری و همچنین کارشناسی ارشد رشته آمار اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی تهران هستم. 9 سال به عنوان رئیس اداره درآمد در شهرداری مشهد مشغول به کار بوده ام. اکنون مایلم با هدف شفافیت هر چه بیشتر امور شهرداری، تجربیات گرانقدر و اطلاعات خود را در اختیار مردم عزیز و سرمایه گذاران محترم ساختمان در سراسر ایران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

سلام شهروند عزیز

هر گونه سوالی در خصوص مشاوره امور شهرداری مشهد دارید را به صورت خلاصه در بخش دیدگاه صفحه مربوطه درج نمایید، به آن پاسخ خواهیم داد و شما از طریق ایمیل تان از پاسخ ما به سوال مطلع خواهید شد.

بر روی آدرس پیج اینستاگرام ما در صفحات کلیک نمایید و دنبال نمایید تا در جریان رویدادهای جدید ما قرار گیرید.

مشاوران شهرداری اطمینان شرق

ارتباط در واتساپ
1
سوالی دارید؟ در واتساپ طرح نمایید
سلام. برای ارتباط آسان در واتساپ با شماره 09150707678 ارتباط بگیرید، یا بر روی آیکن واتساپ در زیر کلیک کنید: